R RAYMON ELEKTRIRATTAD

juuni 2, 2022

raymon rattad

Asustatud aastal 2018, mida loetakse 21-sajandi mitteametlikuks elektrirataste buumi algusajaks – R Raymon on maastiku-fookusega jalgrattabränd Saksamaalt.

Nende rattapark on spetsialiseerunud sõitudeks mägistel teedel ja tehnilistel metsaradadel. Peale spetsiifilise valiku maastikule on neil ka hea valik rattaid mugavaks liiklemisks nii linna kui ka pikale matkale.

 • Matkamine (E-Trekking)
 • Linn (E-City/E-Urban)
 • Maastik (E-MTB)
 • Kruus (E-Gravel)
 • Laste (E-MTB) tulekul

Raymon’i rattaid tuntakse mujal hea hinna-kvaliteedi poolest.

– Seda nii  suutlikkuse, mugavuse ja disaini valdkonnas.

TOOTJAMAA:
Saksamaa (Pierer Mobility AG)

RATTAD:

Maastik, linn, kruus, laste

ELEKTROONIKA:
Yamaha

Meil on hea meel tutvustada R Raymon kvaliteetseid elektrilisi jalgrattaid nõudlikule kasutajale. See on brandi fookus – kus tootevalikus on saadaval huvitav valik elektrirattaid sõitjale kes otsib parima hinna-kvaliteedi suhtega elektrilisi jalgrattaid.

Tasub ka mainida fakti, et R Raymon kuulub PIERER Mobility gruppi kelle ridadesse on lisaks  Euroopa juhtivad võistlusklassi off-road mootorrataste tootjad nagu KTM, Husqvarna, GASGAS, ning ka vedrustuse tippspetsialist WP. Peale mootorrataste omab PIERER Mobility AG ka rattafirmat FELT.

Viimase viie aasta jooksul on maailmas populaarseks saanud ka sisepõlemismootoriga tootjate poolt pakutud elektrilised mootorrattad, millest ka siinmaal peagi rohkem juttu tuleb.

Off-road taust!

Motokross ja maastikusõit on teadupärast nõudlik distsipliin kus ratas saab ka enim vatti erinevatel tingimustel. Kuna PIERER’i gruppi kuuluvad off-road fookusega võistlusrataste brändid, on neil ka kindel standard mille alusel nende elektrilisted jalgrattad R Raymon’i nime all valmistatud on.

Tõsi, KTM’i rattaid näeb juba üha enam ka ringrajasõidus, mis hea uudisena tähendab seda, et ka R Raymon’il on Euroopas peagi saadaval carbon-raamiga elektrilisi maanterattaid!

This image has an empty alt attribute; its file name is piererag.png

PIERER Mobility AG

R Raymon elektrilised linnarattad

E-Urban / E-City

Varustatud Yamaha 70-Nm keskmootoriga, R Raymon’I e-rattad linnaliikluseks on kindel investeering pikaajalise kasumiga. Kõik mudelid on varustatud keskklassi komponentidega mis on mõeldud just elektriratta geomeetriale – amordid, pidurid, kett, raam, ning ka elektroonika on optimeeritud võimalikult parimaks läbivuseks.

R Raymon on ilmselt üks ainsaid rattabrände, kes on turule toonud esimesena full-suspension tüüpi linnaratta. Ei saa ka endiselt mainimata jätta brändigrupi tausta, kes sellise innovaatilise valiku edukalt välja suudab kanda.

Valikust leiab mõnel mudelil ka vändapiduri, mis on mugav viis linnas liiklemiseks. Vändapiduri abil on võimalik anda käemärke manööverdamiseks nii, et ka jalaga on võimalik pidurdada (2 pidurit on parem kui 1).

Vändapidur pole küll sama jõudlusega kui hüdraulilne, ehk mineraalõliga pidur, kuid linnaliikluses manööverdamiseks on see vägagi mugav lisa.

Mudelid:

 • UrbanRay E
 • CityRay E

R Raymon elektrilised maastikurattad

E-MTB

R Raymon’i tugevaimaks küljeks on just tema maastikurattad mis on saadaval pea igale võimalikule kasutusalale. Maastikurataste sõidudistsipliinid on tänasel päeval tuntud kui: XC, Trail, All-Mountain, Enduro, Downhill, ning ka Gravel, millest allpool ka rohkem juttu tuleb.

Mõisted:

170/160mm = Esiamordi käik 170mm, tagaamordi käik 160mm.
*Travel = amordikäik millimeetrites. Tagumist amorti kutsutakse vahel ka raamiamordiks.

Hardtail (Esiamordiga)

Hardtail on maastikuratas, millel on esiamort. Eestis enimlevinud maastikurattad on üldiselt 100mm’se amordikäiguga, kuid leidub ka 80mm ning 120mm rattaid. Hardtail’i eelis full-suspension maastikuratta ees on tema jäik geomeetria, kaal, ning energiasäästlikkus.

 • Geomeetria – Esiamort aitab pehmendada rajalolevaid elemente, ning tagumise amordita on ratast ka mingil määral kergem kontrollida väntadel püsti seistes. Hardtail maastikurattad on parimad XC/Trail distsipliinidele, mis on pigem aeglased ja tehnilised, või kiired ja sujuvad.
 • Kaal – Kuna rattal puudub lisatud mehanisme tagaamordi näol, on tema kaal ja hooldusvajadused väiksemad.
 • Energiasäästilikkus – Amort on asendamatu osa tõsises maastikusõidus, kuid tema miinuseks on kiiruse ja jõuülekande kadumine. See tähendab, et kogu jõud mis rakendub jalgadest pedaalidesse, ei ole hajutatud jalgratta pehmendamiseks läbi taguamordi.

Mudelid:

HardRay E 6.0, 5.0, 4.0, 3.0, 2.0, 1.0

Full-Suspension (Esi- ja taguamordiga ratas)

R Raymon’il on saadaval hea valik maastikurattaid erinevatesse tingimustesse. Eestis enimlevinud arusaam kahe amordiga velost on downhill-ratas, kuid viimase viie aasta jooksul on üle maailma populaarseks saanud just nelja erineva klassi full-suspension maastikurattaid:

 • XC (80-120mm amordikäigud)
 • Trail (120-140mm)
 • All-Mountain (130-150mm)
 • Enduro (160-180mm).

Mudelid/klassid:

Light – AirRay 12.0, 11.0, 10.0
Trail – TrailRay 160E 8.0, TrailRay 160E 7.0, TrailRay 140E 8.0, TrailRay 140E 7.0
All-Moutain (FullRay 150E 11.0, 10.0, 9.0, 8.0, FullRay 130E 6.0, 5.0, 4.0,

R Raymon HardRay

TÜÜP: Maastik / mägi

RAAM – 29″, Alloy 6061, External battery
MOOTOR – Yamaha PW-TE, 250 W, 60 Nm
AKU – Yamaha DT400, 400 Wh, 36 V
AMORT – SR SUNTOUR XCT30
KÄIGUVAHETI – Shimano Altus, RD-M310, 8-S
PIDURID – Shimano BR-MT400, hydr. Disc

HIND: 2 220 €
*Järelmaksuga alates 91,51 € kuus

raymon hardray mtb

R Raymon elektrilised gravel-rattad

E-Gravel

Tuntumaid maastikuratta-brändid maailmas, kes spetsialiseeruvad vaid ühele valdkonnale, toodavad vahel ainsa rattatüübina lisaks ka gravel-ratast. See tähendab seda, et ka gravel on sisuliselt maastikuratas.

R Raymon’i gravel-rattad on varustatud võimsa Yamaha mootoriga, mille maksimum väändemoment on 70-njuutonmeetrit. Kuna gravel-rattad on suunitletud kogenud sõitjatele, on see piisav sportlikuks pikamaasõiduks maastikule ja maanteedele. Tänu ratta kergele kaalule ja sihtotstarbelisele kasutusele, on see täpselt sobiv jõudlus. Väiksema väändemomendiga mootorid on mõeldud pigem aitamaks maanteesõitjaid rasketel tõusudel, ning suurema momendiga mootorid full-suspension ratastele.

R Raymon elektrilised kruusarattad on uus liik, mis on üks kiiremini kasvavaid rattaraami tüüpe USAs ja Lõuna-Euroopas. Kruusarattad kasutavad sportlikku geomeetriat, mis on segu maanterattast, samas omades sihtotstarvet sõita vägagi tehnilistel lõikudel maastikul. 700c või 650b veljed on kitsa vitsaga, samas mõeldud spetsiaalsele maastikurehvile.

Velgede suurused on üldjuhul 650b (27.5″), või ka 700c.

Mootor: Yama PW-CE on vaikne, kergekaaluline ja ülimalt kompaktne. Mootori kaal on kõigest 2.9-kilogrammi. Peale erinevate rezhiimide on rattal ka walk-assist, mis võimaldab ratast mugavalt käekõrval lükata käimis-kiirusel.

Mudelid:

GravelRay E 7.5
GravelRay E 7.0
GravelRay E 6.5

R Raymon elektrilised matkarattad

E-Trekking

Rattamatkad, pikemad marsruudid, spotlik töölesõit koos varustusega – trekking-tüüpi ratas on üks kõige universaalsem viis liiklemiseks. Võib ka õelda, et trekking-rattad on matkavõimeline hübriidratas. Hübriid on üldjoontes 70% asfalt, 30% maastik.

R Raymon’i trekking-seeria rattaid on võimalik saada kolmes raamitüübis: Gent, Lady ja Wave. Kui sooline piiritlemine jalgrataste raamidega välja jätta, mis veel Euroopas laialt levinud on, on need ka tuntud kui XR (cross-over) ST (step-through) ja Low-step.

NB: Raamitüübi valimisel ei tasuks lähtuda meeste/naiste raamide nimetusest R Raymon’I poolt, vaid vastavalt enda vajadustele. Näitena: paljud ostavad elektrimootoriga jalgratta just seetõttu, et neil on varasem vigastus mille tulemusel on XR raami kasutamine ebamugav, ning low-step (wave) raami tüübil kaotatakse geomeetria täielik kasutamine.

Mudelid:

CrossRay FS E 5.0, E 4.0
CrossRay E 7.0, 6.0, 5.0, 3.0
TourRay E 7.0, 6.5, 6.0, 5.0, 3.0, 2.0, 1.0

TourRay E 2.0

TÜÜP – Hübriid, matk

MOOTOR – Yamaha PW-TE, 250W, 60Nm
AKU – Yamaha DT500, 36V, 14Ah
AMORT – SR Suntour NEX E25 DS, 63mm, Tapered
KÄIGUVAHETI – Shimano Acera, RD-M360, 8-speed
PIDURID – Tektro HD-T275, hydr. Disc

HIND: 2 495 €
*Järelmaksuga alates 98,56€ kuus

tourray 2.0

TourRay E 3.0

TÜÜP – Linn, maastik, matkamine

MOOTOR – Yamaha PW-TE, 250 W, 60 Nm
AKU – Yamaha DT500, 500 Wh, 36 V
KUVAR – Yamaha Display A, LCD-Display
KAHVEL – 80mm, SR SUNTOUR NVX, Coil
KÄIGUVAHETI – 9-spede Shimano Deore, RD-M592
PIDURID – Tektro HD-T275, 2-piston, Hydraulic

HIND: 2 800 €
*Järelmaksuga alates 114,89 € kuus

tourray 3

VAATA KÕIKI ELEKTRIRATTAID!

Maastik / linn / matk / fun / laste