RUFF CYCLES – ELEKTRIRATTAD

juuni 2, 2022

ruff cycles

Saksamaal Bavaaria maakonnast pärit Ruff Cycles on alates 2012-aastast ehitanud jalgrattaid. Neli aastat hiljem – 2016 alustati ka elektriliste jalgrataste tootmisega.

Spetsiliseerunud just alumiinium- ja terasraamidele, mis valmistatakse pisut eemal – Bosnia ja Hertsegoviina’s, Ruff Cycles rattad on mõeldud eelkõige mugavaks, stiilseks ja lõbusaks vaba-aja veetmiseks. Kui enanik rattafirmasi impordib raame Aasiast, on Ruff Cycles üks väheseid Euroopa tootjaid selles valdkonnas.

Ruff Cycles’I eesmärk on rikastada tänavapilti millegi omapärasega, kutsumaks kõiki kvaliteetsele vaba-aja veetmisele. Midagi, mis kipub paljudel tänapäeval ununema. Jalgrattasõit ei pea olema tingimata treening või transport, vaid vabalt midagi lihtsat – näiteks millegi uue avastamiseks!

Ruff’i rataste puhul on näha huvitavaid lahendusi nii geomeetrias, ülekannatel ja kindlasti ka välimusel.

Elektroonika:
Bosch

Valdkond:
Vaba aeg, linn, fun, cruise

Tootjamaa:
Saksamaa

Erinevalt Husqvarna’st ja R Raymon’ist, kes kuuluvad PIERER Mobility AG gruppi, on Ruff Cycles eraldiseisev “in-house brand”, kes vastutab iseseisvalt toodangu, müügi ja turunduse eest.

Ruff Cycles e-rattad & disain

Ruff Cycles’i rataste disaini inspiratsioon pärineb 70-ndate USA BMX & lowrider kultuurist, seega valik on pigem suunitletud alternatiivsele geomeetriale ja kujundusele. Suurimaks erinevuseks on double-crown tüüpi esihark, lisaks velgede/rehvide suurused erinevad üldisest massist – 20×3”, 20×4” ja 26×3”.

Amortide olulisus linnas & maastikul kruiisimiseks on sellist tüüpi rataste puhul vähetähtis just tänu balloon-tüüpi rehvidel – mida võib ka kategoriseerida fat-bike rehvivahemiku alguseksmööduks (3.8″). Lai profiil ja keskmisest madalam soovitatud rehvirõhk saavad väga hästi hakkama ebatasastel teedel kus amordi järel otseselt puudust tundma ei hakka.

ruff cycles biggie

Aku & elektroonika

Kõik Ruff Cycles rattad töötavad Bosch’i elektroonika kooslusel – mootor, aku ja displei. Chopper-tüüpi Ruffian on varustatud ka LED tuledega ees ja taga.

Mootoritest on valida Performance Line CX ja Active Line vahel, väändemoment vastavalt 85Nm ja 40Nm. Bosch’i integreeritud akud on 300Wh kuni 500Wh täituvusega mis asuvad silmaga mittenähtavatel kohtadel – Ruff’il kütsepaagi-imitatsioonis, ning Biggie’l & Lil Buddy’l istme all.

ruff cycles lil buddy

Komponendid

RAAMID – Alumiinium & teras (6061 aluminum & steel)

Ruff’I terasraamid on käsitsi keevitatud Euroopas. Brändi eripäraks on kindlasti ka pulbervärvitud viimistlus mille fenomeni arusaamiseks peaks rattaid oma silmaga nägema.

REHVID – 20 x 3″, 20 x 4″, 26 x 3″

ÜLEKANDED – Kett, rihmülekanne, sisemine ja väline käiguvahetaja.

Ülekannete valikul on kasutatud samuti erinevaid lahendusi pakkumaks midagi uut ja alternatiivset. Saadaval on klassikaline kettülekanne välise käiguvahetiga, kettülekanne väga sujuva – sisemise (Enviolo) käiguvahetiga. Lisaks on valikus ka rihmülekanne.

Belt-drive ehk rihmülekanne on tuntud oma hooldevaba, puhta ja vaikse sõidukvaliteedi poolest. Tavarataste rihmülekande elueaks lubatakse kuni 19,000km, elekriratastel aga mõnevõrra lühem. Rihmülekanne pole midagi uut! Näiteks Harley-Davidson on osaliselt samuti tuntud oma rihmülekande poolest.

Tänasel päeval kasutavad rihmülekannet paljud cargo-tüüpi e-rataste firmad, ka Ampler’i uusim e-ratas on varustatud rihmülekandega. Ümbermaailmaresijate seas populaarsust kogunud rihm on üks parimaid alternatiivne ketile ja välisele käiguvahetajale.

LENKSUD – BMX-stiilis lenks Lil Buddy’l ja Biggie’l. Ape Hanger-stiilis lenks Ruffian’il.

Ruff’i säärase valiku tagamaade arusaamiseks tuleks ratast kindlasti omal käel proovida.

Piduritel on samuti oluline roll elektriratastel, ning hea uudisena kõik Ruff Cycles’i rattad on varustatud hüdrauliliste ketaspidurite, ning 180mm’ste ketastega.

ruff cycles biggie

Ruff Cycles e-rattad

Hetkel on valikus kolm ratast, mis kõik omavad ühiseid jooni otstarbe-, elektroonika- ning komponentide valdkonnas. Mis kõigil ühine – keskendutakse kvaliteetsele vaba-aja veetmisele!

  • The Ruffian – Ruff Cycles’i lipulaev. 26×3” rehvide ja pika raamiga stiilne ja madal cruiser.
  • Lil Buddy – 20×3” / 20×4” kärnrehvide, pika sadula ja BMX-lenksuga fun-ratas.
  • Biggie – 26×3” sileda linnarehvi, pika sadul ja BMX-lenksuga mugav linnakas.
ruff cycles the ruffian

Ruff Cycles on kellelegi kes ei karda erineda ega proovida ka midagi uut. Eeldatav sihtotstarbe on suunitletud aja mahavõtmiseks linnas või maastikul, et nautida jalgrattasõitu stiilselt.

Antud juhul on tegu 50-aastase ajavahemiku seguga 70ndatest ja modernsest e-bike kultuurist. Scrambler ja chopper-tüüpi mootorratastest, bmx ja fixie jalgratastest.

Kellele?

Kui mõni muu rattaliik teid ei kõneta, või vajate midagi erinevat igapäevaseks kasutuseks punktist A punkti B – on Ruff Cycles kindlasti bränd, kelle rattavalikule pilk peale heita. Meil on Tallinna esinduses olemas kõik kolm mudelit mida omal käel ja jalal proovida saab.

Ruff Cycles on kindlasti bränd kelle rataste täielikku välimust on raske pildiga edasi kanda. Parimas valguses näeb neid liikuvuses.

HETKEL POESOLEVAD MUDELID:

Ruff Cycles – Lil Buddy

MOOTOR – Bosch Active Line (40Nm) or Performance Line CX (up to 75Nm)
AKU – Bosch PowerPack 300Wh (500Wh optional)
RATTAD – 20×4″
RAAM – Steel w/ Powdercoating
KAHVEL – Lil Buddy Fork + Ruff Cycles BMX Bar – Black
KÄIGUVAHETI – Shimano Altus 7-Gear
PIDURID – Shimano BR-MT200, hydr. Disc

HIND: 2 595€
*Järelmaksuga alates 106,61 € kuus

Ruff Cycles - Lil'Buddy 2021 - Oranssi

Ruff Cycles – The Ruffian

MOOTOR – Bosch Performance Line CX 250W with up to 85 Nm
AKU – Bosch PowerPack 500Wh
RATTAD – 26×3″
ÜLEKANNE – RIHM
KAHVEL – Ruff Cycles Aluminum Bridges with CrMo Legs
KÄIGUVAHETI – NuVinci enviolo TR
PIDURID – Hydraulic Disc Brakes

HIND: 5 750 €
*Järelmaksuga alates 233,51 € kuus

ruffian ebike

Ruff Cycles – Biggie

MOOTOR – Performance CX Line (85 Nm)
AKU – Bosch PowerPack Battery 500Wh
RAAM – Steel w/ Powdercoating
RATTAD – 26×3″
WHEELS – Double-Walled Aluminum 26“ 65mm / High Quality Tyron Tires
KÄIGUVAHETI – Enviolo TR Hub
PIDURID – Hydraulic Discbrakes

HIND: 4 345 €
*Järelmaksuga alates 177,18 € kuus

ruff cycles biggie

VAATA KÕIKI ELEKTRIRATTAID!