STACYC ELEKTRIRATTAD

juuli 21, 2022

stacyc brand

Asustatud aastal 2012 Ameerikas – laste elektriliste tasakaalurataste tootja StaCyc on laialt levinud üle maailma. Nende rattavalik on suunatud 3-12 aastaste sõitjate koolitamiseks – seetõttu leiab valikust vaid aku ja mootori jõul töötavaid “balance bike”, ehk tasakaalurattaid millel puuduvad vändad.

StaCyc‘e peamiseks eesmärgiks on sõit maastikul, krossisõidu harjutused, pumptrack ja bmx-rajasõit.

Electric Balance Bike – kellele ja miks?

Lapsele elektriratta soetamine võib tekitada erinevaid emotsioone – mõned peavad seda liigselt ohtlikuks, teised aga muretsevad füüsilise aktiivsuse vähenemisest. Elektrimootoriga ju vändata pole vaja?

Küll aga ostetakse StaCyc elektrirattaid suures osas proovimaks midagi uut ning ka vanemate poolt kes otsivad lapsele aktiivset tegevust. Avastamisrõõmu on rohkem kui veel ning kindlasti saab selgeks ka tasakaalu maastikusõidul. Pigem on seda tüüpi elektriratas suunitletud lapsele kes tahab end proovile panna võistlustel, või lihvida oskusi erinevat tüüpi radadel.

Mida tähendab sõna “StaCyc”?

StaCyc tuleneb fraasist “Stay sick”, ehk “jää lahedaks!”. Sõna sick on USA noorte slängis kastusel millegi keskmisest lahedama kirjeldamiseks.

elektrijalgrattad

StaCyc & Ruff Cycles – Lil Buddy

Ainult elektrilised tasakaalurattad lastele!

Ühe ainsa firmana maailmas annab StaCyc võimaluse ka kõige väiksematel kogeda motoriseeritud rattasõitu. Nende 12eDRIVE on mõeldud just kõige pisematele, kes on alles kõndima õppinud!

StaCyc e-rattad on hea alternatiiv lastele just tänu madalamel isteasendile, millega on võimalik läbida rohkem radu kiiremalt, ägedamalt ja mugavamalt. Firma toob veel ettekäändeks parema füüsilise ettevalmistuse perioodil, mil lapse keha pole veel tavasuuruses lasterattaga sõitmiseks sirgunud.

Rattaid on mitte-elektriliselt võimalik kasutada ka tavalise tasakaalurattana ajal mil laps veel sõiduks ise mentaalselt või füüsiliselt valmis pole. Lisaks on igal rattal võimalik manuaalselt seadistada kiiruseid kolme erineva rezhiimi vahel, ning seda ohutuse mõttes nii – et laps iseseisvat seadistamist liiga lihtsalt selgeks ei saa.

StaCyc e-rataste valik

12″ eDRIVE (alates 3a)

16″ eDRIVE (5-7 a)

18″ eDRIVE (8-10a)

20″ eDRIVE (10-12a)

12eDRIVE

Sobilik – Alates 3-aastased / inseam mööt 35cm (argivahest maani)
Madalaim sadulakõrgus – 33cm

Kaal – 7.7kg
Aku – 2Ah 20V (Li-on)
Laadimisaeg – 30-60min
Sõiduaeg – 30-60min
Maksimum kiirus – 14km/h

Rehvid – 12.5″ pneumaatilised, siselohviga
Pidurid – Tagumine trummelpidur

Kolm assisteerimistaset

Punane – Harjutamiseks – pidurdamine, jalgade platvormile tõstmine, gaasitunnetus.
Kollane – Kiirkõnni tempo
Roheline – Sörkimise tempo

16eDRIVE

Sobilik – 5-7 aastased, kuni 35kg
Madalaim sadulakõrgus – 43cm

Kaal – 9kg
Aku – 4Ah 18V (20V max)
Sõiduaeg – 30-60min
Laadimisaeg – 30-60min
Kiiruspiirangud – 8km/h, 12km/h, 21km/h

Rehvid – 16″ pneumaatilised, siselohviga
Pidurid – Tagumine trummelpidur

18eDRIVE

Sobilik – 8-10 aastased, kuni 52kg (mööt argivahest maani alates 56cm)
Madalaim sadulakõrgus – 53cm

Kaal – 14kg
Aku – 36V (40V max) 3Ah
Sõiduaeg – 30-45min
Laadimisaeg – 90min
Kiiruspiirangud – 14.5km/h, 21.7km/h, 29km/h

Rehvid – 18×2.4″ pneumaatilised, siselohviga
Pidurid – Tagumine trummel, esimene ketaspidur

20eDRIVE

Sobilik – 10-12 aastased, kuni 52kg (mööt argivahest maani alates 61cm)
Madalaim sadulakõrgus – 58m

Kaal – 15kg
Aku – 36V (40V max) 6Ah – 144Wh
Sõiduaeg – 30 – 60min
Laadimisaeg – 3h
Kiiruspiirangud – 16km/h, 24km/h, 32km/h

Rehvid – 20×2.6″ pneumaatilised, siselohviga
Pidurid – Tagumine trummel, esimene ketaspidur
Amort – Manitou, 80mm

Suurenenud ohutunnetus

Rataste suurimaks plussiks on võimalus lapsel juba võimalikult varakult õppida tasakaalu ja kordinatsioon küllaltki nõudlikus keskkonnas. Kuna noored omandavad uusi tegevusi kiiremini, võib see kogemus olla heaks platvormiks järgnevatel spordialadel – õpitakse ümbritseva keskkonnaga kiiremini kohanema, saadakse juurde julgust ja enesekindlust.

Laadimisaeg võrdne sõitmisajale

Sõltuvalt lapse sõitmisharjumusest ja julgusest on väikeste möötudega akul peaagu et võrdne sõidu/laadimisaja suhe. Kui see võib tunduda vähe, siis StaCyc toob 10- minutilise motoriseeritud sõidu aktiivusse võrdluseks 60-minutilise jalgratta sõiduaja. Võttes arvesse kiiruse ja raja eeldatava tehnilisuse – on vahe üsnagi eristatav.

10minutit StaCyc’el on võrdne 60-minutilise tavaratta sõiduajaga.

Kas rattad on oma hinda väärt?

StaCyc’e puhul pole tegemist kellegi näitusekonseptsiooni või millegi uue proovimisega vaid tõsise rattabrändiga kes tootabki ühte kindlat rattatüüpi. Tänaseks juba 10 aastat tegutsenud StaCyc on kindlasti bränd, kelle ratastel on juba algust teinud mitmed tuleviku tähed motokrossis ja maastikurattasõidus.

Parimal juhul oleks StaCyc teine valik tavaratta kõrval millega harjutada kiiremat ja lõbusamat sõitu. Lapsel millegi uue õppimine nõuab ka mängulist osa mis tekitaks suurenenud huvi. Kohene tasu rõõmu ja uute oskuste arvelt on garanteeritud.

Kindlasti tuleks lapsel kanda ka korralikult kinnitatud õiges suuruses rattakiivrit, ning esialgset “õpetussõnade pealelugemist” vanema poolt. Ratastel on parajalt võimu, seega esialgne assisteerimine on kohustuslik.

stacyc ebike motorcycle

Ootame teid külla! Asume aadressil Peterburi Tee 2F

POESOLEVAD RATTAD