Husqvarna – Eco City ülevaade (E-Urban)

Husqvarna Eco City elektrilised linnarattad on tõenäolised ühed mugavamad ja kvaliteetsemad oma hinnaklassis, mis siinmaal saadaval on.

Saksamaal valmistatud Husqvarna E-Bicycles on maastikufookusega bränd, kes toodab peale mugavate ja stiilsete linnarataste ka mägi-, kruusa-, ning matkarattaid vägagi nõudlikule kasutajale.

husqvarna brand logo

Eco City valikus on seitse 250-vatise keskmootori, low-step raami ja esiamordiga e-ratast. 2021/2022 seeriavalikus on neli klassi (Eco City 1, 2, 3, 4), millest iga mudel erineb väikeste muudatustega üldises konfiguratsiooni.

Kellele?

Eco City on sobiv ratas neile, kes soovivad liigelda mugavalt, ning seda võimalikult töökindlal tehnikal. Husqvarna kvaliteedistandard on üsna kõrgele seatud, kuna rattaid toodetakse PIERER Mobility AG poolt, kel on vägagi suur vastutus oma brändide mainet hoida.

pierer mobility ag group brands
PIERER Mobility AG grupp

Hea uudisena on kogu seeria rattad valmistatud varustusel, mis on kindlasti üle keskmise.

Kõik Eco City rattad väärivad enda nime, kuna tõepoolest on nad Eco’d, ning seda ka tempokamat sõitu harrastades. Ühe akutäiega on võimalik rahulikult kulgedes läbida pea 150 kilomeetrit, mis on üpriski hea tulemus füüsiliselt väikese, kuid hästi optimeeritud aku jaoks.

Mootorite valikus on rahulikuks kulgemiseks, eelkõige pikkadeks vahemaadeks optimeeritud Shimano E5000 ja E6100 mootorid. Väändemomendid vastavalt 40 ja 60-njuutonmeetrit.

Täisvääruslikuks linnas liiklemiseks leiab igalt rattalt porilauad, esi- ja tagatule, reguleeritava lenksu, ning ka tagumise pakiraami. Raamile on ülespoole võimalik paigaldada lisaks veepudeli hoidja, või rattalukk. Mainimata ei saa jätta ka mugavat sadulat, käepidet ja mugavat isteasendit sõites.

Eco City seeria e-rattad:

husqvarna eco city ebikes comparison

Ühised jooned:

 • 28” / 622mm diameetriga rehvid / veljed.
 • Kaal: 23 – 25kg vahemik.
 • Raamisuurused: S, M, L.
 • 50mm esiamordid.
 • Piduritüüp: Hüdraulilised
 • Tuled: Esi- ja tagatuled
 • Porilauad: ees ja taga
 • Pakiraam
 • Eemaldatav aku
 • Ketikaitse

Erinevused

 • Käiguvahetid: Sisemine (Shimano Nexus) ja väline (Shimano Altus/Deore)
 • Mootorite võimsused: 40Nm / 60Nm
 • Akude mahutavus: 418Wh / 504Wh
 • Pidurite mudelid: Tektro & Shimano
 • Displeid: LCD ning LCD koos ANT ja Bluetooth ühenduvusega
 • Rehvide möödud: 28×1.85” / 28×2”

Lisaks erinevad vähesel määral komponendid, mis on üldiselt vastavuses elektroonilise ja tehnilise klassiga – kus suurema mudelinumbriga rattad on paremini järjestatud.

Kuidas valida?

Kui teil puuduvad kindlad eelistused komponentide või käiguvahetaja tüübi osas, on valik suunitletud puhtalt hinnale. Öö-päeva vahet tavakasutajale sõites pole, kuna ka Eco City 1 on sisuliselt kesklassi linnaratas.

Elektroonika – Eco City 3 ja 4 ratastel on peale võimsama mootori ja suurema aku ka ühilduvus Bluetooth’i.

Käiguvaheti – kas keeratava rulliga, sisemine – või põidlaga vajutamine ja väline käiguvahetaja?

Nagu võrdluselt näha, on 8-käigulised mudelid saadaval mõlemal kujul, Eco City 1’l ja Eco City 3’l. Minimalistliku välimuse poole vaadates võib valid ka sisemise käiguvahetaja, kuid sama edukalt töötab ka väline käiguvaheti. Rummusisene käiguvahetaja on saanud varasemalt aastakümnetelt pigem neutraalse kui hea arvutuse, kuna remontida suudavad seda vähesed töökohad. Küll aga on Shimano Nexus tänapäeval laialt kasutuses mitmete teiste brändide poolt, ning loomulikult on toodetel ka garantii.

Low-step raam, kellele sobilik?

Eco City valimine on tehtud võimalikult lihtsaks – kuna valida on ühe raamitüübi ja kolme suuruse vahel – S, M ja L.

Olgugi, et tegu on linnarattaga, võivad sõita sellega kõik, kes seda heaks arvavad. Low-step on tuntud ka grab&go rattana, ehk sobilik absoluutselt kõigile – mehed, naised, lapsed ja ka vanavanemad.

Siinmaal veel levinud arvamus, et on “naiste raam” ja “meeste raam”, kuid tegelikkuses pöördutakse elektrirataste, ning madalama raamiga rataste poole just tänu lihtsale kasutajamugavusele, ning ka nende poolt – kel on näiteks varasem vigastus mis piirab täit mobiilsust. Madala asetusega raamigeomeetria rõhutab just võimalikult mugavale kulgemisele, mida peab ise “omal jalal” proovima, et sellest fenomenist aru saada.

Disain

Peale kena raamikujunduse on kõikidel ratastel rõhku pööratud just detailidele, mille effekti näeb alles oma silmaga vaadates. Iga väiksemgi nurk ja komponent, mis omavahel usinalt koostööd teevad, on saanud ilusa viimistlusele. Kvaliteeti on tunda ka enne sadulasse istumist, puhtalt ratast lähemalt vaadeldes.

Kokkuvõtlikult

Kogu seeria on tugev ja töökindel, samas ilus ja mugav elektriline linnaratas neile, kes otsivad kvaliteeti. Ühelgi rattal pole kuskilt kokku hoitud – ning mootori & aku kooslus koos teiste mehaaniliste komponentidega töötavad ilusas kooskõlas. Eco City e-rattad on midagi lihtsat ja hästitoimivat, mida on tihti keeruline saavutada.

Kui teil tekkis huvi proovida, või vaatama tulla – olete alati oodatud! Küsimuste tekkimisel võtke ühendust, või kirjutage kommenteeriumisse.